18.4 C
Pristina
E diel, 16 Qershor, 2024

Ekskluzive: Ky është i arrestuari për të shtënat me armë zjarri në Deçan, i sekuestrohet kallashnikovi

Një konflikt mes disa personave mbrëmë në fshatin Gramaçel të Deçanit, ka eskaluar në rrahje dhe përdorim të armës së zjarrit. Të shtënat u dëgjuan në orët e mbrëmjes dhe Policia arriti ta arrestojë personin e dyshuar. I njëjti tashmë ndodhet në ndalim policor.

Sinjali ka mësuar ekskluzivisht se personi i arrestuar për këtë rast është Brahim Kuçi, rreth 49-vjeçar.

Fillimisht dyshohet se disa persona janë rrahur mes vete e më pas i dyshuari Kuçi ka shkrepur armën së paku dy herë.

Pasi Policia ka arritur në vendin e ngjarjes, janë gjetur dhe sekuestruar gëzhojat e armës së zjarrit, teksa është arrestuar i njëjti.

Me rastin e kontrollit policor, të dyshuarit i janë sekuestruar dy armë zjarri dhe 50 fishekë.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit, i dyshuari është dërguar në mbajtje dhe ndaj tij kanë nisur hetimet.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia Rajonale në Pejë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights