E dhimbshme: Vdes ish ushtari i UÇK-së

Ka vdekur ish ushtari i UÇK-së nga Drenasi dhe sekretari i shoqatës së Invalidëve të Luftës në Drenas, Agim Okrashtica.

Lajmin për vdekjen e Agimit e kanë dhënë familjarët dhe OVl-UÇK përmes rrjetit social “facebook”.

I ndjeri në kohën kur vendi kishte nevojë për mbrotje dhe çlirim, ai bashkë me shumë bashkëluftëtarë veshen uniformën e UÇK-së.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot, më datën 04.03.2024, në orën 15:00, në fshatin Gllobar.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights