E dhimbshme: Vdes aktorja e njohur Shirine Morina

Ka vdekur aktorja e njohur e skenës artistike të Kosovës, Shirine Morina.

Vdekjen e saj e bëri të ditur, deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci.

Ai thotë se Morina la pas një trashëgimi të çmuar.

“Sot humbëm një nga figurat e shquara të skenës artistike në Kosovë, znj.Shirine Morina. Aktorja e njohur, e cila shënoi një epokë të rëndësishme në historinë e teatrit dhe kulturës kosovare, la pas një trashëgimi të çmuar. E takoja miken time shpesh dhe ishte shumë pozitive dhe plotë energji. Ngushëllime familjes dhe gjithë komuniteti artistik!”, shkroi Bajqinovci në Facebook.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights