E dhimbshme: Momenti kur i jepet lamtumira e fundit Rametullait, djalit të hastretit i cili u aksidentua në Shkup

Sot pas namazit të Xhumasë në varezat e fshatit Debresh me nderime fetare u varosën Valdete Hamiti dhe Rametulla Abdurraimi.

Për ti dhënë lamtumirën e fudnit kishin ardhë mijëra shqiptarë nga të gjitha trevat e Maqedonisë.

Pjesëmarës në varim ishin edhe shumë hoxhallarë dhe personalitete publike, transmeton Gazeta NewBorn.

Në akksidentin e 13 shkurtit ndëruan jetë Rametulla Abdurraimi, djalë i vetëm i familjes Abdurraimi dhe Valdete Hamiti, (1989), nga Debreshi i Gostivarit, nënë e dy fëmijëve të mitur.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights