Çantat plot me para ndalohet në pikë doganore 45-vjeçari, FOTO

Një 45-vjeçar u vu nën hetim, pasi në pikën kufitare të Kakavijës, u kap me dy çantat të mbushura me para të padeklaruara.

Shtetasit me iniciale E. K., iu gjetën 47.150 euro, 800 dollarë amerikan, 90 paund, 50 dollarë kanadez dhe 210 franga zvicerane.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër referuan materialet në Prokurori dhe ndaj 45-vjeçarit, banues në Tiranës, nisi procedimi penal, në gjendje të lirë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights