23 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Abdixhiku vazhdon traditën e LDK’së, i bën publicitet qenit autokton të Sharrit

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka vizituar Dragashin dhe aty është pritur nga kryetari Bexhet Xheladini. Por detaji që uvu re është prania e qenit të sharrit në foton e tyre të përbashkët.

Lidhje kjo e kahmtoshme edhe e ish-presidentit Ibrahim Rugova me qenin e sharrit.

“Sonte në Sharr, Dragash. Mikëpritje autoktone e kryetarit Bexhet Xheladini! Qeni ilir, qeni i sharrit, ndër bukuritë e pasuritë më të mëdha shqiptare!”, shkruan Abdixhiku, krahas fotos së publikuar.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights