39-vjeçari në Fushë Kosovë ngujon të dashurën në banesë

Rastet e dhunës në familjet kosovare po vazhdojnë të rriten, ndërkohë që çdo ditë e më shumë gratë janë ato që po përjetojnë dhunë fizike e psikike nga bashkëshortët e tyre, të cilët kanë frikë t’i denoncojnë në Polici, raporton Gazeta Sinjali.

Në Polici kanë përfunduar dje edhe një çift nga Fushë Kosova, pasi të njëjtit dyshohet se ishin përfshirë në një konflikt me njëri-tjetrin.

Sinjali ka mësuar detaje nga dëshmia e 26-vjeçares e cila ka pohuar se pas konfliktit verbal, i dashuri i saj e ka mbyllur në banesë dhe nuk e ka lënë që të largohet.

39-vjeçari është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit dhe me urdhër të prokurorit ai do të hetohet në liri për veprën penale ‘Dhunë në familje’.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights