18.8 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Haziri: Përfshirja e Kurtit në zgjedhjet e Luginës së Preshevës ‘’legjitimon’’ ndërhyrjen e Vuçiqit në veri të Kosovës

Haziri: Përfshirja e Kurtit në zgjedhjet e Luginës së Preshevës ‘’legjitimon’’ ndërhyrjen e Vuçiqit në veri të Kosovës

Lutfi Haziri, Nënkryetar i LDK-së për Bashkëpunim Rajonal, ka komentuar përfshirjen e kryeministrit Albin Kurti në zgjedhjet e Luginës së Preshevës, të cilat do të mbahen të dielën e 2 qershorit 2024.

Haziri thotë se është shqetësuese kjo përfshirje e tij në zgjedhjet e Luginës së Preshevës.

Përfshirja me ndarje, Kurti, po përfshihet për t’i ndarë përfaqësuesit politik në Kosovën Lindore, fatkeqësisht duke favorizuar dikë dhe duke lë dikë anash’’ thekson ai.

Nënkryetari i LDK-së deklaron po ashtu se reagimi i Sami Salihut, i cili është pjesë në Bordin Menaxhues në Preshevë, sepse ai nxjerrë në pah se si po lexohet përfshirja e kryeministrit të Kosovës në këto zgjedhje.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights