18.8 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Kjo ndodhi në edicionin e lajmeve në BBC!

Gjesti i turpshëm i bërë në transmetim nga një prezantues i BBC-së , në fillimin e reportazhit të lajmeve live në orën 12 të së mërkurës, është bërë viral në rrjet.

Sipas Daily Mail , Mariam Mosiri u ekspozua me gishtin e mesit të ngritur menjëherë pas titullit të hapjes së reportazhit, pasi siç duket nuk e kuptoi në kohë se transmetimi i drejtpërdrejtë kishte nisur.

Në videon që bën xhiron e internetit, Moshiri duket se e kupton menjëherë atë që ka ndodhur, ndryshon tërësisht shprehjen e fytyrës dhe nis të lexojë një lajm për Boris Johnson.

“Live nga Londra, duke parë BBC News”, dëgjohet duke thënë prezantuesja duke e mbajtur të qetë. Megjithatë, fakti që pak çaste më vonë ai tha “coronaverse” në vend të “coronavirus” në lidhje me pandeminë, sugjeron se ai mund të jetë ndier më shumë nervoz se sa e la, pasi kishte kuptuar se çfarë mund të kenë parë shikuesit.

Gjesti i Moshirit ishte i përzier në rrjetet sociale, ku disa e kritikuan prezantuesen për mungesë profesionalizmi dhe të tjerë shprehën mirëkuptimin e tyre për gjendjen e vështirë në të cilën ajo u gjend.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights