32.7 C
Pristina
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Bill Gates e sfidon veten me erën e tmerrshme, kalon ditën në kanalizime

“Kam hulumtuar historinë e fshehur të sistemit të kanalizimit të Brukselit dhe rolin e ujërave të zeza në shëndetin global”, shkroi në rrjetin social X themeluesi i “Microsoft” Bill Gates.

Gates vendosi ta bëjë këtë hap me rastin e Ditës Botërore të Tualetit që mbajt para 3 ditësh.

Ai zbriti në kanalizimet e Brukselit për të hetuar historinë e tij të fshehur.

Ai ka publikuar edhe një video në të cilën ka treguar pjesë të labirintit nëntokësor dhe ekspozitat e Muzeut të Ujërave të Zeza.

Ekspozitat dhe dokumentet që dokumentojnë historinë e sistemit të ujërave të zeza të qytetit, i cili përfundoi në lumin Seine në vitet 1800, ruhen në muzeun e lartpërmendur.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights