archiveShkurt 2021

Lajme

Këshilltari i Obamës: Unë mund të mësoj shumë nga VV

“Si një fëmijë emigrant nga Bronx u bë kameraman i Barack Obamës dhe Bernie Sanders, ndërsa tani ai po këshillon një politikan në shtetin më të vogël në Ballkan”. Kështu fillon një artikull i Profil, teksa shpaloset historia e Arun Chaudhary, menaxheri i fushatës së ish-presidentit amerikan, Barack Obamës, transmeton...
ShowBiz

“Dorëzohet” Antonela, ia lë Mevlanin Ledjanës

Janë bërë temë e mediave rozë në çdo puntatë. Janë ‘grindjet’ mes vajzave ato të cilat bien në sy tek të gjithë, shkruan Indeksonline. Javën e kaluar të dyja zgjodhën në takim Mevlanin, e që ky i fundit zgjodhi Antonelën. Duket se kjo gjë i ka acaruar të dyja vajzat,...
Lajme

Elena Kocaqi: Nuk ka Popull grek, të gjithë janë shqiptarë – Ja faktet tronditëse që zbuluan historianët botërorë

Këtë të diel, mysafirë në emisionin shumë të shikuar në vend “Kojshia Show”, i cili transmetohet në RTK, të ftuar ishin Elena Kocaqi, historiane e njohur nga Shqipëria dhe Agron Daipaj, profesor dhe njohës i mirë i gjuhës shqipe, raporton Korrespodenti. Historiania e mirënjohur që e njeh mjaft mirë historinë...
Lajme

Studiuesi Agron Dalipaj: Gjuha shqipe është gjuhe parë në botë, ja faktet se të gjithë popujt morën nga ne

Këtë të diel, mysafirë në emisionin shumë të shikuar në vend “Kojshia Show”, i cili transmetohet në RTK, të ftuar ishin Elena Kocaqi, historiane e njohur nga Shqipëria dhe Agron Daipaj, profesor dhe njohës i mirë i gjuhës shqipe, raporton Korrespodenti. Studiuesi i gjuhës shqipe Agron Dalipaj shpjegoi se si...
ShowBiz

Rita Ora shfaqet në super-formë me bikine

Rita Ora sapo ka përfunduar karantinën 14 ditore në Australi, pasi ka fluturuar nga shtëpia e saj në Londër për tu paraqitur në sezonën e The Voice Australia. Dhe të dielën, këngëtarja me prejardhje shqiptare dukej senzacionale derisa ka shijuar një ditë të bukur në Sydney Harbour. Këngëtarja e hitit...
Biznes

Gates ka një paralajmërim për ata që investojnë në Bitcoin

Bill Gates shprehu mendimin e tij për bitcoin, duke sugjeruar që kushdo që nuk është një njeri i pasur duhet të jetë i kujdesshëm kur blen kriptovalutë. “Themeluesi i Microsoft nuk investoi në Bitcoin”, tha ai në një bisedë të drejtpërdrejtë në rrjetin social Clubhouse, shkruan BBC. Ai vuri në...
Lajme

Digjet një objekt në Prishtinë

Sonte rreth orës 18:30 është kapluar nga zjarri një objekt në rrugën “17 Shkurti” në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i PK-së për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili tha se policia ka dalë në vendin e ngjarjes, kurse zjarrfikësit kanë lokalizuar...
1 2 3 87
Page 1 of 87