archiveDhjetor 2020

Lajme

Gazetari bie keq në grackë, Bekë Berisha ia bën bajat çdo pyetje

Bekë Berisha ka qenë protagonist i një kamere të fshehtë. Gazetari i T7 gjatë një interviste me Bekë Berishën e AAK-së u vë në siklet pasi nga çdo pyetje, merrte përgjigje aspak të dëshirurara, shkruan Reporteri.net. Berisha vazhdimisht po ia bënte bajat secilën pyetje gazetarit, derisa në fund i tregoi...
Lajme

Veliu: Do të dalim të parët në zgjedhje, me Albin Kurtin beteja vazhdon

Agim Veliu drejtoi në vitin 2020 Ministrinë e Punëve të Brendshme, ndonëse u ndërruan dy kryeministra. Ai është një nga politikanët që ka dominuar skenën politike – prej periudhës së negociatave mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje, arritjes së saj, pastaj prej shkarkimit nga pozita e ministrit e deri te riemërimi...
Fun

Ja disa ide për urime të Vitit të Ri, tekste të ndryshme urimi!

Viti i Ri është sonte dhe kjo mundësi e re për të arritur qëllime, sfida dhe ndryshime të reja është gjithmonë e mirëpritur nga të gjithë. Familja dhe miqtë bëhen edhe më të dashur në një festë si kjo, ndaj edhe meritojnë mesazhet më të bukura për Vitin e Ri....
Lajme

​Kosova ndihmon Kroacinë me 100 mijë euro

Qeveria Republikës së Kosovës ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, për ndarje të mjeteve financiare në shumën prej 100 mijë euro, për mbështetjen e Republikës së Kroacisë, pas tërmetit që ka goditur këtë vend. Me këtë vendim, Qeveria e Republikës së Kosovës, rreshtohet përkrah shteteve...
Lajme

Merkel: Viti im i fundit në detyrë, më i vështiri

Angela Merkeli, në fjalimin e saj të Vitit të Ri drejtuar kombit tha se viti 2020 ishte më i vështiri gjatë udhëheqjes së saj 15-vjeçare. Megjithatë fillimi i vaksinimeve kundër COVIDIT-19 e bën vitin 2021 një vit shprese. Merkeli, e cila ishte në krye të Gjermaninë dhe Bashkimit Evropian përmes...
Lajme

Hoxhaj paralajmëron rritje të pagave për policët

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), njëherit edhe kandidat për kryeministër nga kjo parti, Enver Hoxhaj ka paralajmëruar rritje të pagave për policët me ardhjen e tyre në pushtet, transmeton Gazeta Metro. Hoxhaj nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka thënë se e rritja e pagave dhe përkrahja...
1 2 3 61
Page 1 of 61