archiveVjosa Osmani

Lajme

Vjosa Osmani në Washington takon kongresistin Johnson

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, po i vazhdon takimet me zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Osmani ka njoftuar se dje është takuar edhe me senatorin amerikan, Ron Johnson, i cili para disa ditësh kishte qenë për vizitë në Kosovë. “Dje në Senatin e Shteteve...
Lajme

Osmani pritet nga Palmer, jep një lajm të mirë për Kosovën

Kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Osmani përmes një postimi në facebook ka treguar se sot është pritur nga Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit, Mattheë Palmer, ku sipas saj diskutuan për raportet e Republikës së Kosovës me Shtetet e Bashkuara. Ja postimi i...
Lajme

50-50 pushtet, këto janë ministritë e ndara në mes Kurtit e Osmanit

Pas daljes së rezultateve zgjedhore, ku doli fituese Lëvizja Vetëvendosje, kjo parti tashmë është takuar një herë me LDK-në në tentim për një koalicion të mundshëm. Pas numërtimit të të gjitha votave, LVV-ja dhe LDK ja pritët të kenë edhe një sërë takimesh në tentim për një marrëveshje bashkëqeverisëse. Marrë...
Lajme

Këto janë shtatë zotimet Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë arritur marrëvjeshje për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit. Kurti dhe Osmani gjatë bisedave për një bashkëqeverisje të mundshëm kishin nënshkruar një dokument të përbashkët mbi transparencën qeverisëse që përmbante 7 pika. Por, cilat janë ato pika dhe a do t’u...
Lajme

Gruaja më e votuar në Kosovë: Isha në garë me burra

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se partia e saj është në pritje të numërimit të votave të mërgatës dhe atyre me kusht. Ajo tha se kanë pritur më shumë nga votuesit. Osmani ndër të tjera ka thënë se vota e saj është diku rreth 85...
Lajme

Albin Kurti: Sot po fillon Qeveria e re!

Lëvizja Vetëvendosje si subjekti fitues i zgjedhjeve të 6 tetorit, bazuar në rezultatin preliminar të KQZ-së, ka arritur pajtushëmri me Lidhjen Demokratike të Kosovës, si partia e dytë për nga numri i votave për të qeverisur së bashku. Këtë e kanë konfirmuar dy të nominuarit për Kryeministër Vjosa Osmani nga...
Lajme

Ky është qëndrimi i Vjosa Osmanit se kush duhet ta bëjë Qeverinë e re

Kandidatja e LDK’së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit ka treguar që qeverinë e ardhshme duhet ta udhëheqin partitë që kanë qenë deri dje në opozitë, LDK’ja dhe Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka thënë se tashmë e vetmja sfidë përpara është arritja e këtij...
1 2 3 8
Page 1 of 8