archiveVjosa Osmani

Lajme

Burri i Vjosa Osmanit sqaron publikun për krizën politike

Prindon Sadriu, burri i Vjosa Osmanit, ka shpjeguar se zgjedhjet Parlamentare s’bëhen vetëm për të zgjedhur deputetët por edhe Qeverinë, Parlamentin, bordet e deri te ndërrimi i Kushtetutës. Këtë shpjegim Sadriu e ka dhënë duke u ndërlidhur me deklaratat e zyrtarëve të Vetëvendosjes, të cilët kanë deklaruar se zgjedhjet s’janë...
Lajme

Vjosa Osmani i reagon shumë ashpër Vuçiqit

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq i ka dalë në krah kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, duke thënë se cirku me votat serbe u bë për ta futur në kurth atë, dhe sipas tij ishte lojë e LDK-së, për krijimin e një grupi më të madh parlamentar se Vetëvendosje dhe të imponohet...
Lajme

Takohen Albin Kurti e Vjosa Osmani, për këto tema u ‘dakorduan’

Gjatë ditës së sotme ka ndodhur një takim ndërmjet kandidatit për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidates për kryeministër nga LDK, Vjosa Osmani.Lajmin e ka bërë publik lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në një postim në Facebook, raporton Gazeta Blic.Ai ka treguar se çka është biseduar në këtë...
Lajme

A do të arrihet marrëveshja Kosovë Serbi në vitin 2020?

Kandidatja për kryeministre të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka vlerësuar se në marsin e vitit 2020 nuk pritet të arrihet një marrëveshje përfundimtare me Serbinë, por një marrëveshje për çështje specifike. Sipas saj, pranvera e vitit 2020 nuk është kërkuar nga aleatët perëndimorë për...
Lajme

Ky ishte fjalimi rrënqethës i Vjosa Osmanit për Astrit Deharin

Kuvendi i Kosovës në vitin 2016 mbajti një seancë të jashtëzakonshme parlamentare për vdekjen e Astrit Deharit në qendrën e paraburgimi në Prizren. Lidhur me këtë ish-deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani , e cila në zgjedhjet e fundit ka qenë kandidate për kryeministre të Kosovës nga LDK-ja ka thënë se,...
Lajme

A do të jetë Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit të Kosovës?

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, nuk ka dhënë një përgjigje të qartë nëse Vjosa Osmani do të jetë kryetare e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e ardhshme. Ai e ka konsideruar si tragjike nëse koalicioni LDK dhe VV do të ndodhte për shkak të ndarjeve të...
Lajme

Vjosa Osmani takon mikën e madhe të Kosovës

Gjatë qëndrimit në SHBA, Vjosa Osmani êshtë takuar me personalitet të shumta, para pak qastesh përmes Facebook'ut, Osmani publikoi fotografi sëbashku me Medlline Ollbrajt. Ja postimi i saj:...
Lajme

Vjosa Osmani takohet me mikun e madh të shqiptarëve në Amerikë

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e cila që disa ditë po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po vazhdon të takohet me miq të mëdhenj të shqiptarëve. Në kuadër të vizitave të saj, Osmani është takuar me kongresmenin Eliot Engel, kryetar i...
Lajme

Vjosa Osmani në Washington takon kongresistin Johnson

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, po i vazhdon takimet me zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Osmani ka njoftuar se dje është takuar edhe me senatorin amerikan, Ron Johnson, i cili para disa ditësh kishte qenë për vizitë në Kosovë. “Dje në Senatin e Shteteve...
1 2 3 8
Page 1 of 8