archiveFFK

Sporti

UEFA reagon ndaj zhvillimeve Spanjë – Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës ka kërcënuar Spanjën që nuk do të zhvillojë ndeshjen kualifikuese për botërorin ‘Katari 2022’ me kushtet e propozuara nga Ministria e Punëve të Jashtme të Spanjës. Këta të fundit i kanë dërguar një protokoll të veçantë Federatës së Spanjës rreth organizimit të takimit me Kosovën....
Sporti

Greqi – Kosova, LIVE – Këtu mund ta ndiqni ndeshjen

Kombëtarja e Kosoves pas disa rezultateve të dopta, sonte do të tentoj të rikthehet te fitorja, përball një kombëtare me eksperiencë si Greqia Formacioni me shumë ndryshime: Muriçi; Aliti, Dreshaj, Vojvoda; Paqarada, Loshaj, Shala, Celina, Hadergjonaj; Kololli, Kastrati. Ndeshjen mund ta ndiqni LIVE në RTK, ora 20:45...
Sporti

UEFA jep lajmin e madh për klubet Kosovare

Kampionati elitar në futbollin kosovar ka shënuar rritje të madhe në ranglistën e UEFA-s. Tashmë Superliga e Kosovës gjendet në pozitën e 48-të të klasifikimit të shtëpisë së futbollit evropian, duke bërë rritje për 4 pozita. Rol kryesor për këtë ngritje ishte Drita FC, duke shkuar deri në Rundin e...
Sporti

Kryetari i FFK-së pozitiv me koronavirus?

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejtë Athinës ku edhe sot do ta zhvillojë ndeshjen ndaj Greqisë në kuadër të rundit të katër të grupit C’ në Ligën e Kombeve. Por, me Kombëtaren tonë nuk ka udhëtuar kryetari i FFk-së, Agim Ademi që gjithmonë ishte prezent, për të bërë fotografi me...
Sporti

Kosova sonte në kërkim të fitores së parë për këtë vite

Përvec kombëtares shqiptare që do të luajë ndaj Lituanisë në ora 18:00, sot në fushën e lojës do të zbresë edhe përfaqësuesja e Kosovës që do të përballet në Athinë me skuadrën përfaqësuese greke. Skuadra e Bernard Challandes nuk ka shkëlqimin e vitit të kaluar dhe në këtë edicion të...
Sporti

Sikur nuk mjaftuan humbjet, kombëtares së Kosovës po i shtohen telashet, ndaj Greqisë mungojnë dy lojtarët kryesorë dhe Zhegrova

Sikur të mos mjaftonin humbjet e njëpasnjëshme, Kombëtarja e Kosovës po përballet edhe me lëndime të lojtarëve, sipas një njoftimi nga FFK, Kosova në ndeshjen ndaj Greqisë nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Valon Berishës, Arbër Zenelit dhe Edon Zhegrovës. Kombëtarja ndaj Greqisë do të ketë në...
1 2 3
Page 1 of 3