archiveFFK

Sporti

Futbollistët e Kosovës me gjest të madh, vizitojnë fëmijët e prekur me kancer dhe i shpërndajnë dhurata

Federata e Futbollit e Kosovës është bërë pjesë e fushatës “Bashkohu, Shpëto Jetë“ të organizatës “Action for Health”, në kuadër të Muajit të Ndërgjegjësimit për Kancerin te Fëmijët, me ftesë të kryetarës së kësaj organizate, Nezaqete Rukovci. Me këtë rast, sot, presidenti Agim Ademi, në shoqëri të drejtorit të Kombëtares,...
Sporti

Nis procesi i sigurimeve shëndetësore në futbollin e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje me kompaninë “Sigal Uniqa Group Austria” për sigurimin shëndetësor të futbollistëve. Nga ky projekt do të përfitojnë: Superligat e të dy konkurrencave, Ligat e Para po ashtu të të dy konkurrencave si dhe Liga e dytë në konkurencën e meshkujve. “Për realizimin...
Sporti

FC Prishtina fituese e Kupës së Kosovës në futsall

FC Prishtina ka triumfuar në finalen e Kupës së Kosovës në futsall. Në ndeshjen finale të zhvilluar, të mërkurën, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet, FC Prishtina e ka mundur FC Liqenin nga Drenasi, me rezultat 5:2. Kjo finale dhuroi lojë shumë të fortë dhe cilësore, derisa u...
1 2 3 4
Page 1 of 4