archiveAlbin Kurti

Lajme

Ministri i Brendshëm i përgjigjet Kurtit: Filloje luftën nga kriminelët e partisë tënde që i ke në Prishtinë

Ministri i brendshëm, Agim Veliu, i ka bërë thirrje ish-Kryeministrit Albin Kurtit që t’ia fillojë luftën ndaj kriminelëve të Vetëvendosjes në Prishtinë. Këtë qëndrim Veliu e ka thënë pasi ish-Kryeministri tha se koka e krimit është në Prishtinë ndërsa bishti në Karaçevë, kur komentoi aksionin e mbrëmshëm të policisë ku...
Lajme

Kurti: Koka e krimit të Karaçevës është në Prishtinë

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, tha sot se i përgëzon policët e Kosovës që u përfshinë mbrëmë ne operacionin në Karaçevë por tha se për të pasur sukses ky operacion duhet që të vazhdoj edhe me hallkat të sistemit të drejtësisë. Megjithatë Kurti, në një paraqitje para mediave shprehur dyshime...
Lajme

Kurti: Ujmani është i Kosovës, kurrë s’ka qenë i Serbisë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se Liqeni i Ujmanit është i Kosovës dhe se nuk ka qenë kurrë i Serbisë. Kurti ka shkruar se Ujmani është pronë e Kosovës dhe pasuri e saj, sipas tij planfikimi dhe ndërtimi i tij u bë me mjetet të Kosovës kur...
Lajme

Albin Kurti: Nderime përjetë Çaplini ynë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar jetën dhe veprën e artistit të madh shqiptar, Adem Mikullovci. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kurti tha se nuk ka takuar njeri mendërisht më aktiv, shkruan Reporteri.net. Sipas tij, Mikullovci moti është ballafaquar me vdekjen dhe ka kohë që ka...
Lajme

​Kurti: Adem Mikullovci ishte i denjë për ta quajtur Çaplini ynë

Homazhe për të nderuar jetën dhe veprën e artistin, Adem Mikullovci, ka bërë edhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kurti ka thënë se Adem Mikullovci ishte politikan i të dy republikave. Lideri i VV-së, ka thënë se puna e Adem Mikullvcit si regjisor, skenarist dhe aktor, e bënë të denjët...
Lajme

Haziri: Albin Kurti nuk diti të menaxhojë suksesin

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka deklaruar se ish-kryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti nuk ka ditur të menaxhojë suksesin e arritur në zgjedhjet e tetorit. Ai në emisionin Prime Time në Kanal10 ka thënë se Albin Kurti dështoi të shtyjë mos pajtimet e brendshme...
Lajme

Labinot Tahiri i del në mbrojtje të Albin Kurtit, thotë se nuk është anti-amerikan – ka një mesazh për kundërshtarët e tij

Ish-deputeti i Parlamentit të Kosovës, Labinot Tahiri i ka dal në mbrojtje liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Tahiri nuk beson se ish-kryeministri i Kosovës është anti-amerikan, transmeton Indeksonline. Përmes një statusi këngëtari i njohur ka kërkuar nga kundërshtarët e Kurtit që të bëjnë diçka për rinin e Kosovës dhe...
Lajme

E papritur: Visar Imeri e mbron Albin Kurtin, kritikon Grenellin

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka dalur kundër deklaratës së Emisarit Special i ShBA-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i cili tha se ish-kryeministri Albin Kurti vazhdimisht del kundër qëndrimeve të Amerikës, shkruan GazetaBlic. Në “Debat Plus”, Ymeri tha se Grenell e ka gabim dhe se Albin Kurti nuk...
Lajme

Milaim Zeka: Albin Kurti me logjikë si të Enver Hoxhës

Ish-deputeti Milaim Zeka ka thënë se Amerika nuk lejon një marrëveshje të dëmshme për Kosovën, pasi kjo e fundit është interes e tyre. Zeka për kërkesën e Vetëvendosjes për reciprocitet, thotë: ”Vetëvendosje është fundos në një anarki totale politike dhe nuk din cka don. Nuk mundet miu me i kërku...
1 2 3 81
Page 1 of 81