archiveAgim Ademi

Sporti

A do të bëhet trajner i Kosovës Arsene Wenger?

Kohët e fundit ka pasur shumë spekulime rreth një takimi mes Presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe trajnerit legjendar, Arsene Wenger. Mediat lokale pas një foto të publikuar së bashku në Doha të Katarit, shkruanin se Ademi ka biseduar me ish-trajnerin e Arsenalit për ta ulur...
Sporti

Kryetari i FFK-së pozitiv me koronavirus?

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejtë Athinës ku edhe sot do ta zhvillojë ndeshjen ndaj Greqisë në kuadër të rundit të katër të grupit C’ në Ligën e Kombeve. Por, me Kombëtaren tonë nuk ka udhëtuar kryetari i FFk-së, Agim Ademi që gjithmonë ishte prezent, për të bërë fotografi me...
Sporti

Urimi i presidentit Ademi për Dritën

Presidenti i FFK'së Agim Ademi ka uruar Dritën për fitoren e arritur sonte në ndeshjen gjysmëfinale të parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve, raporton Korrespodenti. Ai ka përgëzuar futbollistët për lojën e shfaqur dhe suksesin e arritur. Ky është urimi i plotë i kreut të FFK'së: Përgëzime Dritës për fitoren e...
Sporti

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dënohet me nëntë muaj burg efektiv

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, pasi është shpallur fajtor për njërën nga dy veprat penale me të cilat ngarkohej. Në aktgjykimin e shpallur të premten, Ademi është dënuar me nëntë muaj burgim efektiv, për veprën penale të detyrimit...