“Zoti është shqiptar”, ky është reagimi i hoxhës që e ka mbushur xhaminë me flamuj kuqezi

Për nder së festës së 28 Nëntorit, moderatori Sadri Imeri, ka shkuar të vizitojë Xhaminë “Dëshmorët dhe Martirët” në Prizren, për ta parë se si e feston kjo xhami, festën e Flamurit.

Imami i kësaj xhamie, Hoxhë Enes Limani i ka befasuar të gjithë, por edhe fëmijët që ishin prezent, me pritjen madhështore që i ka bërë Festës së Flamurit, duke e veshur Xhaminë me ngjyrat kuq e zi.

I pyetur për banerin e vendosur nga tifozët kuqezi se “Zoti është shqiptar”, hoxha Enes Limani, ka dhënë opinionin e tij për këtë thënie.

Për ta dëgjuar deklaratën e plotë të tij për këtë thënie, ndiqeni videon e plotë më poshtë!

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights