Zjarri në Parkun e Biznesit në Drenas ende nuk është shuar, gazetari i ATV-së tregon detajet e fundit nga vendi i ngjarjes

Zjarri i madh që ka përfshirë Fabrikën e Plastikës në Drenas, ende nuk është shuar, raporton gazetari i ATV-së, Armand Hoti direkt nga vendi i ngjarjes.

“Është bërë mbi 8 orë që pavarësisht kushteve të këqija atmosferike, pra ditës më shi dhe intervenimit të pandalshëm të zjarrfikësve, zjarri këtu në Parkun e Biznesit në Korroticë të Epërme të Drenasit, ende nuk është fikur”.

Ai tregon se edhe njësia speciale e Policisë së Kosovës ka vënë në shërbim të asistimit të fikjes së zjarrit autoblindat, të cilat i përdor për shpërndarjen e protestuesve.

“Aktualisht në vendin e ngjarjes janë njësitet e zjarrfikësve që vijnë nga komuna të ndryshme të Kosovës, gjë që nuk ndodhi gjatë ditës, por kanë ardhur më vonë edhe njësitet speciale të Policisë së Kosovës, të cilët po përdorin pajisjet që i kanë të montuara në automjetet, të cilat i përdorin për largim të protestuesve dhe kështu po asistojnë në fikjen e zjarrit”, raporton gazetari Armand Hoti.

Më shumë detaje nga vendi i ngjarjes i gjeni në Edicionin Qendror të lajmeve të ATV-së në videon më poshtë:

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights