23 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Vogëlushja Amra Hasani nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i nevojiten 40.000 euro për transplantin e veshkës

Vogëlushja nga Vushtrria, Amra Hasani, është diagnostifikuar me një sëmundje të rëndë të veshkëve dhe ka nevojë për transplant të veshkës.

Asaj i nevojiten 40 mijë €, procedurë që kryhet në Turqi.

Babai i saj, Besart Hasani ka kërkuar ndihmë për shërimin e Amrës tek njerëzit e vullnetit të mirë.

Postimi i plotë:

Të nderuar vëllezër dhe motra kudo që jeni,ju njoftojm se vajza jon Amra Hasani,ështe diagnostifikuar me Insufficienca Renalis Chronica jan demtuar të dy veshket dhe duhet transplant në Turqi URGJENT!!!

Momentalisht vajza jon ështe duke u trajtuar në Spitalin e pediatris Nerfologji në Prishtinë

Pas shumë konsultimeve me mjekët përgjegjës në Turqi, na kanë informuar që kosotoja per transplantin e veshkës kushton 40.000 euro.

Shpresat i kemi vetem te zoti i Plotfuqishëm,pastaj te njerzit e vullnetit të mirë.

Nr i xhirollogarisë : 2016000234759190, TEB BANK

IBAN Numer: XK052016000234759190

Numri kontaktus i prindit: Besart Hasani: +38349871521 / +38348871521.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights