Sot varroset polici i vrarë në Fier

Sot varroset efektivi i policisë së forcave “Shqiponja”, Novruz Cenalia.

Në hollin e Teatrit Bylis në Fier është vendosur arkivoli i efektivit të policisë, ku po kryhen homazhe nga familjarë, kolegë, qytetarë dhe autoritetet për t’i dhënë lamtumirën e fundit.

Në homazhe morën pjesë edhe Ministri i Brendshëm Taulant Balla, si dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku.

Siç raporton Tv Klan, 28-vjeçari do të prehet në varrezat e fshatit Baltëz.

Efektivi i policisë Novruz Cenalia u vra mesditën e së hënës, pas një konflikti të çastit me 23-vjeçarin Azgan Mërnica, i cili pas kryerjes së kësaj vrasje është në arrati.

Prej dy ditësh forcat e policisë, forcat speciale RENEA kanë vijuar kërkimet për gjetjen e autorit duke u shtrirë në disa qytete të jugut të vendit.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights