Sot pritet të shpallet aktgjykimi ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e Lulzim Fejzullahut

Sot në Gjykatën Themelorë në Prishtinë, në ora 13:00 do të shpallet aktgjykimi ndaj dy të dyshuarave për vrasjen e 18 vjeçarit, Lulzim Fejzullahu.

Kështu ka thënë avokati i familjes së të ndjerit Lulzim Fejzullahut, Tomë Gashi.

Tutje Gashi ka shkruar:

Drejtësi për Lulin.

Postimi i plotë pa ndërhyrje i avokatit Tomë Gashi:

A do te vras perseri !

Ky trup gjykues vetem dy vite me pare e kishte ” denuar ” me kusht per vrasje ne tentative njerin per vrasjen qe mbetu ne tentative e cila kushte ndodhur ne oborr te shkolles apo afer oborrit te shkollesi ne Besian qe ende zyrtarisht po i thone Besian

Nji djale i ri si Yll , nje nxenes i asj shkolle thuhet se mbeti me pasoja te perjeteshme nga goditja me thike.

Kete ky trup gjykues e ka pa e ka dite dhe …

Nje djale i ri i trimeruar nga “fuqia” e tije e i pafrikesuar nga drejtesia vrau perseri

Tani e vrane Lulin ne rinin e tije te 18

I njejti – pra ky trup gjykues sot do te vendose se ky ” trim ” a do te vras perseri

Shpallja e Aktgjykimit

NE EMER TE POPULLIT por pa Lulin sot do te behet nga po njjeti trup gjykies ne Gjykaten Themelore. ne Prishtine ne ora 13:00

Drejtesi per LULIN

P.S. ne sisteme te avancuara juridike nuk lejohet qe Gjyqtare per te mitur te jene nen moshen 35-40 vjeqare dhe as ata qe nuk kan femije sepse ata me mire e kuptojne kur ndodhe nje tragjedi .!

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights