‘Shokon’ Hoxhë Zekerija Idrizi: Lëvizja Deçanit nuk janë duke bërë për shqiptarinë, por për fenë katolike – kjo ishte arsyeja që u largova prej tyre dhe u pendova!

Imami Zekerija Idrizi, në një lidhje të drejtpërdrejt përmes Skype në emisionin Kojshia Show, rrëfeu arsyen se çka e shtyri të pendohet dhe t’i kthehet sërish fesë islame.

Ai, në këtë bisedë tha se Lëvizja Deçanit, nuk janë duke bërë thirrje për largimin nga feja islame për të mirën e shqiptarisë, por sipas tij, këtë po e bëjnë për fenë katolike.

Në videon më poshtë, mund e gjeni rrëfimin e plotë të Zekerija Idrizi:

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights