“Qoftë një muaj i begatë”, Krasniqi uron muajin e Shenjtë të Ramazanit

Nga nesër të gjithë besimtarët mysliman do të nisin muajin e Shenjtë të Ramazanit.

Liderët e shtetit kanë uruar për një agjërim sa më të lehtë.

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, përmes një postimi në Facebook i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Ramazan.

Ai u ka uruar agjërim të lehtë, duke u dashuruar që sakrificat dhe lutjet të iu pranohen tek Zoti.

“Të gjithë qytetarëve të besimit islam, urime fillimi i muajit të bekuar të Ramazanit. Qoftë një muaj i begatë, ku solidariteti dhe dashuria për njëri-tjetrin rriten, ndërsa sakrificat dhe luatjet tuaja pranohen tek Zoti. Agjërim të lehtë të gjithëve. Me Fat”, ka shkruar Krasniqi.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights