23 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Pamje nga Kotori, Kurti shihet duke diskutuar me O’Brien, Ramën dhe emisarin francez

Kryeministri Albin Kurti është parë duke biseduar me zëvendësndihmës sekretarin amerikan, James O’Brien, kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe të dërguarin e Francës për Ballkanin Perëndimor, Rene Troccaz.

Nën sloganin “Një rajon, vizion i përbashkët”, sot në Mal të Zi liderët e rajonit bashkë me përfaqësuesit e BE-së dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë nisur diskutimin për Planin e Rritjes për Ballkanin Perëndimor.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights