Organizatori i sulmit terrorist në Banjskë, Milan Radojiçiq, kremton ditëlindjen në Kopaonik

Dje në Kopaonik të Serbisë krahas fishekzjarrëve dhe një baner në të cilin shkruante ‘Urime ditëlindja komandant’, Milan Radoiçiq kremtoi ditëlindjen e 46-të, transmeton atvlive.tv.

Pamjet i ka publikuar deputeti i Partisë Radikale serbe, Nemanja Sharoviq.

“Milan Radoiçiq ishte dje në Kopaonik, me fishekzjarrë dhe një baner “Urime ditëlindja komandant!!!” festoi 46-vjetorin e lindjes. Çfarë i ka dhënë Aleksandar Vuçiq?”, ka shkruar Sharoviq.

Kujtojmë se Milan Radoiçiq, personi i cili mori përgjegjësinë për organizimin e sulmit të 24 shtatorit të vitit të kaluar në Banjskë të Zveçanit, ndodhet tashmë në sistemin e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, INTERPOL për urdhërarrest.

Radojçiq, i cili i priu grupit terrorist në Banjskë, aktualisht ndodhet në Serbi ku i është caktuar masa e largimit nga Serbia dhe i është ndaluar hyrja në Kosovë. Javëve të fundit është shtuar presioni ndaj autoriteteve në Beograd që ta burgosin por ata kanë refuzuar. /atvlive.tv

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights