“Nuk ka pjesë të Marigonës që nuk është e thyer” – Gazetarja që ndoqi rastin në Gjykatë tregon për mizorinë që përjetoi 18-vjeçarja

Të premten, Gjykata e Apelit ka kthyer në rigjykim rastin e vrasjes së Marigona Osmanit, derisa reagimet ndaj këtij vendimi kanë qenë të menjëhershme.

Ndërkohë, për të diskutuar lidhur me këtë çështje, e ftuar në emisionin “A LIVE”, ishte gazetarja e ATV-së, Krenare Mulliqi e cila përcolli gjithë procesin gjyqësor.

Duke iu referuar aktakuzës së ngritur nga Gjykata Themelore në Ferizaj në lidhje me këtë rast, Mulliqi tha se Marigona Osmani ishte abuzuar e maltretuar në forma të ndryshme, duke mos mbetur asnjë pjesë e trupit të saj, pa u dëmtuar.

“Në bazë të aktakuzës të ngritur nga Gjykata thuhet se nuk ka pjesë të Marigonës që nuk është thyer apo dëmtuar. Ka pasur thyerje të nofullës, duarve, brinjëve, dëmtime në kokë, andaj edhe konsiderohet si një nga rastet më mizore të vrasjeve në Kosovë, pasi që ajo ka vdekur nga dhimbjet e shkaktuara nga dhuna e përdoruar sepse është maltretuar për më shumë se 72 orë. Madje në aktakuzë thuhet se janë gjetur shishet të ujit në tavolinë, të cilat Krivaça i ka përdorur, duke ia hedhur ujin Marigonës që ajo të këndellet dhe ti ndjej dhimbjet më shumë”, tha Mulliqi.

Ndryshe, në gusht të vitit të shkuar, Krivaça ishte dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e Osmanit, ndërsa Sejdiu me 15 vjet për ndihmë në vrasjen e rëndë.

Marigona Osmani ishte 18-vjeçare kur u vra më 22 gusht të vitit 2021 në banesën e të akuzuarit kryesor, Dardan Krivaqa, në qytetin e Ferizajt.

Sipas aktakuzës, një ditë më herët Krivaqa dyshohet se aty, pa pëlqimin e Marigona Osmani, e kishte detyruar atë të kryente marrëdhënie seksuale dhe e kishte abuzuar e maltretuar në forma të ndryshme.

Një ditë më pas, ata akuzohen se e kishin privuar atë nga jeta, në përpjekje për ta fshehur veprën penale të dhunimit./atvlive.tv/

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights