Në këtë ditë pritet të bie borë – parashikimi i motit për pesë ditët e javës

Të hënën (sot) pritet të mbajë mot i ftohtë dhe pritet të ketë reshje të pakta bore.

Më poshtë moti për pesë ditët e ardhshme:

29.01 – Kryesisht me vranësira e ftohtë. Herët në mëngjes lokalisht mund të bien reshje të pakta dëbore.

30.01 – Mot i kthjellët. Ngrica orëve të mëngjesit.

31.01 – Ngrica në mëngjes. Mot i kthjellët gjatë ditës dhe jo aq i ftohtë.

1.02 – Mot kryesisht me diell. Pas ngricave në mëngjes, ditën mot më i butë.

2.02 – Vransirat përfshinë vendin. Mundësi për ndonjë rigë lokale shiu.

Erërat frynë kryesisht nga verilindja e veriperëndimi, fillimisht edhe mesatare 4-9m/s, duke u qetësuar nga mesi i javës.

Shtypja atmosferike shënon rritje të lartë mbi vlera normale.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights