“Ndoshta nuk pajtohem për çdo gjë me të, por Kurti është një njeri shumë inteligjent”- William Walker

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker është shprehur për kryeministrin e vendit Albin Kurti se është një njeri shumë inteligjent.

Duke folur në intervitën ‘Politiko’ me Kushtrim Sadikun, ambasadori Walker gjithashtu ka treguar se dje ka pasur një takim me kryeministrin e vendit dhe ai ka treguar se ai nganjëherë nuk pajtohet edhe me çdo gjë se çfarë ai thotë, raporton Gazeta10.

“Po unë dje kamë pasur një takim 1 ore 30 minuta me të dhe është shumë interesante që ta takosh dikë të cilin ke taku me Adem Demacin sit ë rinjë me shumë flokë, e kam parë Albin Kurtin kur lëvizte LVV-në. Unë prapë nuk pajtohem me disa gjëra me të pavarsishtë që ai ka arritur në një mënyrë të ndryshme por mos të harrojmë se në krye të vendit e keni një njeri shumë intelegjent”, ka thënë ai.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights