Moti sot me temperatura të larta

Ditën e sotme parashikohet mot shumë i nxehtë, i karakterizuar me diell dhe vranësira të pakta.

Gjatë pasdites pritet të ketë ndonjë rrebesh të izoluar në viset kodrinoro-malore, kryesisht në perëndim dhe jug të vendit, njofton Meteo Kosova.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej 10-28 km/h, transmeton Sinjali.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtejshme, me minimale që do të lëvizin prej 15 deri në 18°C, ndërsa ato maksimale prej 31 deri në 34°C.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights