Lushtaku: Krasniqin nuk e kam përkrahur veç për takimin me Kurtin, por edhe për propozimin që ia ka bërë kryeministrit

Kryetari i Degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, për FrontOnline, ka deklaruar se është përkrahës i kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqit dhe se i përkrah dy datat e propozuara nga ai për zgjedhje.

‘’Unë jam përkrahës i kryetarit të partisë dhe përkrahi këto dy data për zgjedhje’’, deklaron ai.

Lushtaku, ka thënë se nuk dëshiron të pyetet për gjëra në të cilat ai thotë se nuk i takon.

‘’Mos më pyet mua aty ku nuk e kam vendin’’, shprehet ai.
Ai shton se si kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj, kryetari i subjektit të tij e ka përkrahjen absolute.

‘’Unë jam kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj dhe kryetari i PDK-së e ka përkrahjen time absolute’’, potencon Lushtaku për FrontOnline.

Lushtaku thotë se Krasniqin e ka përkrahur jo vetëm për takimin me kryeministrin Albin Kurtin, por edhe për propozimin që Krasniqi ia ka bërë Kurtit.

‘’Jo vetëm për takimin por edhe për propozimin që e ka bërë, kështu që kjo pjesa e tjetër nuk është e imja.’’përfundon Sami Lushtaku.

Ndryshe, të hënën kryeministri Albin Kurti dhe Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, kanë zhvilluar një takmi rreth treorësh.
Tema kryesore e takimit ishin zgjedhjet dhe programi legjislativë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights