IPK do të analizojë pamjet për të verifikuar reagimin e policëve gjatë arrestimit të asamblistit të LVV-së

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës, Arianit Beqiri është arrestuar gjatë ditës së djeshme nga Policia e Kosovës. Pamjet e prangosjes u publikuan edhe në rrjete sociale, teksa pak para mesnatës, Beqiri u lirua, raporton Sinjali.

Nga VV në Prishtinë kërkuan që Inspektorati Policor i Kosovës të merret me “dhunën e shfaqur nga polici”.

Megjithatë, IPK ka bërë të ditur se akoma s’kanë pranuar ankesë, por që do të analizohet rasti dhe pamjet për të verifikuar reagimin e zyrtarëve policorë.

“IPK deri tani nuk ka pranuar ndonjë ankesë lidhur me këtë rast, sidoqoftë sipas detyrës IPK në kuadër të autorizimeve ligjore do të analizoj videot për të verifikuar sjelljet dhe reagimin e zyrtarëve policorë”- ka thënë zëdhënësi Arbër Beka.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights