26.7 C
Pristina
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Fatmir Meraja: Nga krishterë u bërë mysliman sepse Bibla ishte mashtrim – Shikoni si teagon Pastori

Këtë javë, emisioni Kojshia Show trajtoi një temë mjaft interesante për fenë e krishtere, ku mysafirë ishin: Fatmir Meraja, një i krishterë Evangjelist nga Shqipëria që u konvertua në fenë Islame dhe pastori i Kishës Ungjëllore Protestante, Femi Cakolli.

Fatmir Meraja, në këtë emision tregoi historinë e tij se më parë i përkiste fesë së krishtere, ndërsa më vonë ishte konvertuar në fenë islame.

Ai tregoi edhe arsyet se çka e shtyri atë të bëjë këtë veprim.

Për më shumë, shikoni videon e më poshtme nga minuta 118:00.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights