E rëndë në Shqipëri, 13-vjeçarja plagos me thikë 15-vjeçarin, dyshohet për xhelozi

Para pak minutash, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Gjirokastër, ku një nxënës është qëlluar me thikë nga një nxënëse.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “18 Shtatori” në Gjirokastër, kur nxënësi A.T 15-vjeç ka ngelur i plagosur me thikë nga një 13 vjeҫare, nxënëse e shkollës 9-vjeçare “KOTO HOXHI” në Gjirokastër.

Sapo nxënësi është qëlluar me mjetin prerës është vënë re nga kalimtarë të rastit, të cilët kanë njoftuar policinë dhe e kanë dërguar menjëherë në spital me makinë të rastit.

Policia menjëherë ka kapur vajzën adoleshente agresore të cilën e ka shoqëruar në ambientet e policisë nga ku do të merret në pyetje në praninë e psikologut.

Dyshimet e para të këtij akti janë se vajza 13-vjecare, e ka kryer këtë akt për xhelozi. Hetimet vazhdojnë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights