E dhimbshme: Vdes në moshën 57-vjeçare polici nga Vushtrria, ishte pjesëtar i UÇK-së

Ka vdekur zyrtari policor nga Vushtrria, Milaim Fejzullahu.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë ditur familjarët e tij.

“Varrimi do të bëhet të dielen me datën 14.01.2024 në varrezat e fshatit Shallc, Vushtrri në ora 15:00 me Ikindi”, kanë njoftuar familjarët.

Milaim Fejzullahu gjatë luftës së UÇK-së, ishte angazhuar në organizimin dhe themelimin e njësitit të UÇK -së, në Shallc të Vushtrrisë, ku edhe emërohet komandant i këtij njësiti, të brigadës 142 – Zosh, e më vonë edhe pjestar i PU të brigadës 142.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights