18.8 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

E dhimbshme: Erdhi në Kosovë për pushime, humb jetën mërgimtari

Një ngjarje e rëndë u shënua sot në familjen Gashi të Kosovës, pasi e njëjta humbi djalin e tyre, Burim Gashi.

Siç bëjnë të ditur të afërmit, Burimi vuante nga një sëmundje, dhe i njëjti prej kohësh jetonte në Itali, teksa për festat e fundvitit kishte ardhë në vendlindje.

Gjatë qëndrimit në Kosovë, ai u shtrua në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, saktësisht në Klinikën Infektive, për t’u transferuar pastaj në Repartin e Intensives Qendrore, aty ku dhe u nda nga jeta.

Gashi merrej me çështje politike, ku në Itali shënonte disa aktivitete.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights