Ditëlindja e Heroit! Promovohet libri i Muharrem Shqarit kushtuar Indrit Carës që u vra në luftë në Kosovë

Sot u shënua në Tiranë 53-vjetori I lindjes së Indrit Carës “Dëshmor i Kombit” që u vra në luftën për çlirimin e Kosovës, në pranverën e vitit 1999.

Skënderbegasit nga Kavaja dekoruar Luftëtar i Lirisë Adem Jashari, nga Presidenti I Republikës së Kosovës braktisi jetën londineze dhe u tregoi brezave se si luftohet dhe si jepet edhe gjëja më e shtrenjtë jeta, për Kombin Shqiptar.

Në takimin mbarëkombëtar të mbajtur në Ministrinë e Mbrojtjes dhe të organizuar nga shoqata “Shkolla Ushtarake Skënderbej” me mbështetjen e Akademisë së Forcave të Armatosura, u promovua libri “Shqiponja e Lirisë Indrit Cara Kavaja” të autorit Muharrem Shqarri.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights