29.1 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Del video e ambasadorit britanik duke i drejtuar armën punonjësit, “Po bëja shaka”

Ambasadori britanik në Meksikë ka reaguar pas shkarkimit të tij nga detyra të premten, pasi i drejtoi armën një punonjësi të ambasadës.

Jon Benjamin u shpreh se e gjitha ishte një shaka, por duket se ka qenë ‘pa kripë’. Tashmë në rrjetet sociale është shpërndarë videoja në fjalë, duke u bërë menjëherë virale.

Sipas mediave të huaja, incidenti ndodhi teksa ambasadori ishte në një vizitë zyrtare në qytetet Durango dhe Sinaloa, qytete të njohura për influencën e karteleve të kokainës.

Sipas raportimeve, arma ka qenë e një prej shoqëruesve, ndërsa ambasadori është duke “bërë shaka” me armën në dorë.


Ambasadori u emërua në Meksikë në vitin 2021 dhe mandati i tij pritej të mbaronte në vitin 2024. Ai ka përfaqësuar më parë Qeverinë Britanike në Kili, Gana, Turqi, Indonezi dhe Shtetet e Bashkuara, gjatë karrierës së tij 35-vjeçare në shërbimin diplomatik.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights