“Çka ua merr mendja, a kishin guxu këta mërgimtarë me e sulmu kështu policin gjerman?”

Përleshje masive mes Policisë së Kosovës dhe disa mërgimtarëve ka ndodhur para pak çastesh në Merdarë. Në videon e siguruar nga ATV shihen disa mërgimtarë duke u përleshur me Policinë, në mesin e tyre edhe gra.

Gazetari Shkodran Hoti, përmes një postimi në profilin e tij ën facebook, ka pyetur nëse këta mërgimtarë do të kishin guxuar të sulmojnë Policinë në Gjermani, kështu se e kanë bërë ndaj Policisë së Kosovës.

ATV mëson se arsyeja e këtij konflikti është tejkalimi i kolonës. Momentalisht nuk dihen detaje tjera lidhur me rastin dhe as a ka persona të lënduar, apo të arrestuar.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights