Biden heq dorë nga posti dhe gara për President pas incidenteve të vazhdueshme? Vjen përgjigjja “e papritur”

Presidenti Joe Biden në mënyrë absolute “nuk po e konsideron” dorëheqjen , tha të mërkurën sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Karine Jean-Pierre, ndërsa iu përgjigj pyetjeve në lidhje me gjendjen e presidentit pas performancës së tij të dobët në debat javën e kaluar.

Guvernatorët demokratë shprehën mbështetje për Biden pas takimit me të dhe zëvendëspresidenten Kamala Harris në Shtëpinë e Bardhë.

Të martën, presidenti pranoi privatisht se ditët në vijim janë sa i takon zgjedhjeve.
Ndërkohë, ish-Presidenti Donald Trump nuk pati asnjë zhvillim në fushatë, por vazhdon të ketë aktivitet lidhur me betejat e tij të shumta ligjore.

Një gjykatës i Manhatanit shtyu dënimin e Trump për çështjen e tij të parave të deri në shtator. Masa nënvizon implikimet e gjera të vendimit të së hënës për imunitetin e Gjykatës së Lartë, dhe ka të ngjarë të thotë se ai nuk do të përballet me dënim konkret për dënimin e tij për krim këtë verë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights