18.8 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Ambasada gjermane me çokollata festive informon në Graçanicë e Prishtinë si udhëtohet pa viza

Ambasada gjermane i është bashkuar kampanjës zyrtare për informimin mbi udhëtimin pa viza për qytetarët e Kosovës.

Ambasadori Jorn Rohde ka thënë se informatat po i shpërndajnë bashkë me ëmbëlsi përmes disa çokollatave festive.

“Sot, ambasada gjermane u bashkua me fushatën zyrtare informative për liberalizimin e vizave. Duke shtuar një shije festive, ne ndamë informacionin “si të udhëtoni pas liberalizimit të vizave” mbi çokollata, duke shpërndarë ëmbëlsi në Graçanicë dhe Prishtinë!”.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights