archive5 Maj, 2023 - 21:52

ShowBiz

Tea befason me deklaratën: Më ka kërcënuar Kiara

Tea Trifoni ka bërë një deklaratë tronditëse ditën e sotme, se Kiaria dhe të afërmit e saj e kishin kërcënuar. Ish-banorja e “Big Brother VIP”, tregoi se Kiara me kunatin e saj se ka kërçnuar duke i thënë “do të të vras je kështu je ashtu”, teks aka shtua se...
Lajme

Memli Krasniqi rreth 30 mijë euro vetëm në kriptovaluta

Kryetari i opozitës Memli Krasniqi, njihet si investitor i tregjeve të kriptovalutave. Sipas deklarimit të pasurisë në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit, Krasniqi i ka deklaruar afër 30 mijë euro vlerën e aseteve në kriptovaluta. Po ashtu ai i ka të deklaruara edhe një banesë në pronësi të tij në...
Lajme

Kryeministri i Kosovës ka në bankë veç 119 euro e 58 cent

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar pasurinë e tij për vitin 2022 në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Si pasuri të paluajtshme, Kurti ka deklaruar banesën me 67 metra katrorë në vlerë prej 400 mijë eurosh, në emër të bashkëshortes. I pari i Qeverisë ka thënë se ka para të gatshme...
Lajme

Në QKUK shpëtohet 64-vjeçari, i nxirret copa e mishit e mbetur në fyt

Ekipi kujdestar i Klinikës së Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ia ka shpëtuar jetën një 64-vjeçari, duke ia hequr një copë mishi që ia kishte bllokuar rrugët e frymëmarrjes. Ky intervenim është kryer me bronkoskop, njofton Klan Kosova. “Kjo copë e mishit ishte aspiruar gjatë ngrënies. Procedura është...
Lajme

Prodhimet bujqësore, mbi 14 përqind më shtrenjtë se vitin e kaluar

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar raportin e indeksit të çmimeve të prodhimeve bujqësore për tremujorin e parë të vitit 2023. Sipas këtij raporti, indeksi i çmimeve të prodhimeve blegtorale ka rritje për 16.89 përqind, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit 2022, kurse indeksi i çmimeve të prodhimeve...
Lajme

Milaim Zeka paralajmëron dorëheqjen e Kurtit?

Gazetari Milaim Zeka mendon se shumë shpejt kjo qeveri do të bie. Shkak për këtë mori njohurinë mbi politikën dhe situatën e krijuar së fundi rreth çështjes së Asociacionit. Në një paraqitje për mediat shqiptare, Zeka ka thënë se me aq sa e nuhat ai politikën dhe aq sa di...
1 2 3 5
Page 1 of 5