archiveShkurt 2023

Lajme

Haradinaj falënderon ShBA-të: Kemi kohë ta diskutojmë qeverisjen katastrofike të Kurtit

Kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, është shprehur mirënjohës dhe falënderues për angazhimin e jashtëzakonshëm të ShBA-ve në mbështetje të Kosovës në të gjitha fazat e lirisë dhe të shtet-ndërtimit. Sipas tij, kontributi amerikan ishte i një rëndësie jetike edhe për pranimin e propozimit të Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve...
Biznes

Elon Musk rimerr fronin si njeriu më i pasur në botë

Elon Musk ka rifituar titullin e personit më të pasur në botë, sipas të dhënave nga Bloomberg. CEO i Tesla u rrëzua nga vendi i parë nga Bernard Arnault, CEO i markës luksoze franceze LVMH, në dhjetor të vitit të kaluar duke bërë që Musk të zbresë në vendin e...
Lajme

Avdiu për Kurtin: Qysh është “luani i shqiptarisë”, a keni info

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi trepalësh në Bruksel, në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i ndërmjetësuar nga shefi i BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Aktivistja, Zana Avdiu, ka komentuar zhvillimet në Bruksel. Referuar kryeministrit të...
Lajme

Behgjet Pacolli: Dy shtete të mëdha do ta njohin Kosovën

Kryetari i Partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli deklaroi se shumë shpejt, dy shtete të mëdha do të njohin pavarësinë e Kosovës. Në një intervistë për Euronews Albania, Pacolli u shpreh se aktualisht, këto dy shtete e njohin pasaportën e Kosovës dhe shtoi se emrat do të bëhen publike...
Lajme

Escobar: Ka shumë punë për të bërë

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi trepalësh në Bruksel, në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i ndërmjetësuar nga shefi i BE-së, Josep Borrell, dhe i dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Pas përfundimit të takimit Kurti-Vuçiq, në një paraqitje ekskluzive për televizionin...
Lajme

Deklarohet Vuçiq: Kurti refuzoi marrëveshjen

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Kurti dhe Aleksander Vuciq. Pas përfundimit, ky i fundit tha para mediave se Kurti nuk ishte i gatshëm të pranonte marrëveshjen. Vuçiq njoftoi se takimi i radhës do të mbahet me 18 mars në Maqedoninë e Veriut. “Kemi pasur një takim të vështirë dhe besoj...
1 2 3 39
Page 1 of 39