archive22 Dhjetor, 2022 - 23:40

Lajme

Tri shpërthime brenda pak minutave në Veri

Banorët e veriut u shqetësuan edhe sonte nga shpërthimet e shok bombave atje. “Jepi zë” ka mësuar nga burime të sigurta brenda Policisë së Kosovës se para gjysmë ore janë dëgjuar dy shpërthime në zonën tek “Tre Rrokaqiejt”. Një tjetër shpërthim u raportua sonte edhe në “Lagjen e Boshnjakëve”. “Jepi...
Lajme

Limaj rrëfen detaje nga vizita te ish-krerët e UÇK’së në Hagë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, ka folur për vizitën e tij në Hagë, ku i ka vizituar ish-shokët e luftës për çlirimin e Kosovës, ish- drejtorin politik të UÇK-ës, Hashim Thaçin, ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqin, ish-shefin e Shërbimit Informativ të Kosovës, Kadri Veselin dhe ish-inspektorin e...
Lajme

Shpërthim i ri në Lagjen e Boshnjakëve (VIDEO)

Një shpërthim ka ndodhur para pak çastesh në “Lagjen e Boshnjakëve” në veri të Mitrovicës. Shpërthimi ka ndodhur shumë afër një njësiti të Policisë së Kosovës në këtë pjesë të qytetit, ka raportuar gazetarja e Kanal10, Viola Korça Më poshtë momenti i shpërthimit....
Lajme

Molliqaj: Kapja e shtetit prej Albin Kurtit sot u jetësua

Lideri i PSD’së, Dardan Molliqaj thotë se me miratimin në lexim të dytë të Ligjit për Zyrtarët Publik, kapja e shtetit prej kryeministrit Albin Kurti u jetësua sot. Molliqaj përmes një shkrimi në Facebook tha se tendencat autoritare asnjëherë nuk vetëmjaftohen, e që sipas tij, Kurti nuk do të ndalet...
Op/Ed

Shikoni, degjoni, lexoni e mendoni

Shkruan: Rexhep Qosja 1. Slogani i parë: SHQIPËRIA NË RREZIK! Slogani i dytë: KOMITETI I SHPËTIMIT KOMBËTAR! Mes dy sloganeve: Ai, komandanti, që do ta drejtojë Komitetin e shpëtimit kombëtar në betejën për ta shpëtuar Shqipërinë! Por, duhet bindur popullin, duhet bindur votuesit, duhet mbushur mendjen e shqiptarëve që të...
Lajme

Reagon Zana Avdiu për rastin e hoxhë Behar Mjekiqit

Aktivistja e Shoqërisë Civile, Zana Avdiu, ka reaguar pasi raportimeve se hoxha Behar Mjekiqi ka rrahur të dashurën e tij dhe u denoncua për dhunë më pas. Avdiu ka thënë se “bash qato çka e quajnë moral e shkelin me dy kamtë”. “Knej plot “moral” llafet, e knej punen berllok....
1 2 3 4
Page 1 of 4