archive9 Nëntor, 2022 - 23:35

Lajme

Kamionisti 10-vjeçar, Ergeni prej 3 vitesh ndihmon babanë

Ergen Arra është një 10-vjeçar i apasionuar pas kamionëve. Në një intervistë për Euronews Albania, ai thotë se mesi pret të mbushë moshën që të marrë patentën si kamionist. “Me kamion dua të udhëtoj botën”, thotë Ergeni. Ai është djali i vogël i familjes. Vite më parë ka pësuar vdekje...
Lajme

Vdes një 50 vjeçare në QKUK, djali i saj akuzon mjekët

Një rast i rëndë ka ndodhur të martën në një familje prizrenase, pasi familjarja e tyre ndërroi jetë derisa po trajtohet në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku ishte dërguar që dy ditë pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore. Vdekja e viktimës është cilësuar e dyshimtë, pas denoncimit të birit të...
Lajme

Ministrja Haxhiu konfirmon se vizita e saj në SHBA është shtyrë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka konfirmuar që vizita e saj e paraparë për dhjetor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është shtyrë pas një takimi me zyrtarë të ambasadës së SHBA-së në Kosovë. Ajo ka thënë se kjo vizitë është shtyrë përmes pas një konsultimit të përbashkët me zyrtarët...
Lajme

Hoti: “Kemi rënë në grackën e Serbisë”

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Kosova ka rënë në grackën e Serbisë, “për shkak se nuk i mori parasysh këshillat e aleatëve”. Hoti ka thënë se nuk “mund dhe nuk duhet” të përkrahim qasjen e kryeministrit Albin Kurti në raport me partnerët ndërkombëtarë të Kosovës. “Kur aleatët nuk na...
1 2 3
Page 1 of 3