archive15 Shkurt, 2021 - 23:23

Lajme

Dardan Molliqaj e krahason Kurtin me Erdoganin

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj thotë se kreu i VV’së, Albin Kurti, i mashtroi qytetarët e Kosovës. Molliqaj thotë se ai përdori argumentin se qytetarët janë të vjedhur, andaj janë të varfër, teksa argumenton se e vërteta është ndryshe. Kreu i PSD’së shtoi se partitë populiste si VV po fitojnë...
Lajme

Gazeta zvicerane: Kurti do ta bëjë Kosovën, `Zvicër të Ballkanit`

Gazeta zvicerane Blick shkruan rreth zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë dhe përfshirjes së diasporës nga Zvicra në këto zgjedhje. Në vazhdim, albinfo.ch publikon fragmente nga ky artikull. Në Kosovë, shteti më i ri në Evropë, partia e krahut të majtë Vetëvendosje fitoi zgjedhjet. Shpresa për një fillim të ri...
Lajme

Valon Syla: VV ia mori 3.2% PDK-së, 10.2% LDK-së

Gazetari Valon Syla ka bërë një analizë të rezultatit zgjedhor të 14 shkurtit. “VV në këto zgjedhje është plus 22 për qind me vota të marra nga partitë tradicionale me votën e diasporës’, thotë Syla në Pressing. “Humbësi në këto zgjedhje LDK, 10 për qind të votës së nivelit nacional...
Lajme

Gjermania paralajmëron mbylljen e kufijve edhe me këtë shtet

Gjermania nuk përjashton shtrirjen e kontrolleve në kufirin me Francën pasi varianteve të reja të coronavirusit filluan të përhapeshin me shpejtësi në rajonin lindor të Moselës, pasi Parisi bëri thirrje që kufijtë të mos mbyllen. I pyetur në lidhje me situatën në Francë, zëdhënësi i Kancelares, Angela Merkel, Steffen Seibert...
1 2 3 7
Page 1 of 7