archive5 Shtator, 2020 - 23:37

Sporti

Ekskluzive: Ky është trajneri i ri i Prishtinës

Prishtina pas largimit të Armend Dallkut, ka gjetur trajnerin e ri që do ta udhëheq skuadrën në sezonin e ri. Indeksonline përmes burimeve ka mësuar që Zekirija Ramadaniështë trajneri më i ri i klubit nga kryeqytetit. Ramadani bile ka filluar me stërvitje por prezantimi pritet të vonohet për shkak se...
Sporti

E konfirmuar: Vedat Muriqi kalon tek gjigandi evropian

Igli Tare godet sërish. Drejtori sportiv i Lazios ka mbyllur përfundimisht marrëveshjen për transferimin e Vedat Muriqit në skuadrën italiane. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës do të firmosë një kontrate 5-vjecare me Lazion nga e cila do të përfitojë 2.6 milionë euro në sezon. Lajmin e ka konfirmuar gazetari i...
Lajme

Një grua në Prishtinë tenton të vetëvritet

Një grua në Prishtinë ka tentuar të vetëvritet sot rreth orës 18:00, shkruan Gazeta Sinjali. Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, i cili njoftoi se këtë akt e ndaloi një punëtor i një kompanie. “Rreth orës 18:00, në një rrugë në Prishtinë,...
Lajme

Vritet një person në Pejë

Një person po dyshohet se është vrarë sot në Pejë. Policia me anë të një komunikate për media ka thënë se me datën 05.09.2020 rreth orës 17:00, Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, është informuar se në rrugën ‘Eqrem Qabej’ nё Pejë, ёshtё njё person i gjakosur....
Lajme

Presidenti Thaçi ka edhe disa fjalë për njohjen nga Izraeli

Presidenti Hashim Thaçi, ka theksuar për median izraelite Israel Hayom se njohja e ndërsjellët mes Kosovës dhe Izraelit është e arritur historike. Ai ka shprehur mirënjohjen ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës që i mundësuan Kosovës dhe Izraelit ndërtimin e partneritetit si dy shtete sovrane. “Njohja e ndërsjellë ndërmjet Kosovës...
1 2 3 5
Page 1 of 5