archive11 Gusht, 2020 - 23:27

Lajme

Vdes drejtori i birrarisë Peja, ishte i infektuar me Covid-19

Drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi, ka ndërruar jetë, të martën. Jusufi ishte i infektuar me Covid-19, dhe ka vdekur në Shkup. Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar gazetari Adriatik Kelmendi, nëpërmjet një njoftimi në Facebook. “Ernest Jusufi, një afarist shembull dhe një shok i mirë. Ngushëllime familjes...
Lajme

Vdes edhe një person me COVID-19, është nga ky qytet

Ka humbur jetën edhe një pacient i cili po trajtohej në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit. I ndjeri ka qenë i lindur në vitin 1956. Sh.Sh. nga Sadovina e Muhaxherëve të komunës së Vitisë (1956), ishte konfirmuar pozitiv dhe betejën me COVID-19 e ka humbur në orët e mbrëmjes, të...
Lajme

Rrëshqitje gurësh në këtë pjesë të Podujevës

Si pasojë e reshjeve të shiut në rrugën Pollatë – Reçicë të Podujevës ka pasur rrëshqitje gurësh. Në disa pamje të publikuara shihen gurët që kanë bllokuar njërën korsi të kësaj rruge. Ndërkohë, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se edhe në dy ditët e ardhshme do të mbajë...
Lajme

Mjeku shqiptar jep lajmin e mirë për vaksinën ndaj Covid-19

Më 24 gusht Italia do të aplikojë për herë të parë vaksinën anti- COVID te 3 pacientë të prekur. Lajmi është konfirmuar nga mjeku shqiptar në Itali, Albert Troci në një intervistë për Report Tv. Ai ka theksuar se duhet pasur shumë kujdes, pasi nëse kjo vaksinë do të ketë...
Op/Ed

Pse nuk po njihen testet e Covid-19 të Kosovës?

Shkruan: Andin Lokaj Ministria e Shëndetësisë dhe mjekësia jonë në përgjithësi ka dështuar. Po thonë janë Evropë e testet askush nuk na njeh. Për atë edhe kampioni kosovar Drita kaloi ferrin e torturave nga më të ndryshmet në parakualifikimet për Ligën e Kampionëve që me gjasë do të përfundojë me...
Lajme

Qeveria jep edhe një lajm të mirë për punëtorët

Ministria e Financave ka bërë të ditur se po vazhdon procesi për ekzekutimin e masave 7, 8 dhe 14 për përfituesit individë që do të procedohen nesër. Përfitues të këtyre masave janë punëtorët që kanë humbur vendin e punës, ata që nuk kanë kontratë pune dhe punëtorët e dyqaneve ushqimore,...
Lajme

Dikush po i konsideron të larta çmimet për testet serologjike

Çmimet e disa laboratorëve private në Kosovë për testimin serologjik për koronavirus, i konsideron të larta udhëheqësi i Organizatës joqeveritare “Konsumatori”, Selatin Kaçaniku. Disa laboratorë privatë në Kosovë tashmë kanë nisur të kryejnë këto teste dhe çmimet variojnë nga 25 deri në 50 euro, varësisht nga numri i testeve për...
1 2 3 6
Page 1 of 6