archive25 Korrik, 2020 - 23:18

Lajme

Vdes edhe një person nga Covid-19, ishte prodekan i këtij Fakulteti

Prodekani i Fakultetit të Agrobiznesit në Universitetin e Pejës, Bakir Kelmendi ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka konifrmuar Ali Berisha nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Berisha ka shkruar në Facebook se Kelmendi ka vdekur si pasojë e infektimit me virusin korona. Ai i ka shprehur ngushëllime familjes së...
Lajme

Testet për vaksinat kundër COVID-19 japin shpresë

- Rezultatet e fazës së dytë të vaksinave kundër COVID-19 të publikuara në fillim të kësaj jave janë shumë inkurajuese dhe premtuese, sipas një eksperti mjekësor turk. “Ndërsa studimet e vaksinimit vazhdojnë intensivisht me pritje dhe shpresa të mëdha, rezultatet premtuese të fituara në studimet e fazës së hershme në...
Lajme

Qeveria do ta lejojë faljen e namazit të Kurban Bajramit

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, sot ka marrë pjesë në takimin e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me koronavirus. Klan Kosova përmes burimeve të sigurta mëson se gjatë këtij takimi është vendosur që të lejohet falja e namazit të Kurban Bajramit. Pas takimit, Hoti ka mbajtur një...
Lajme

Autoritetet gjermane të shqetësuara për valën e dytë të Covid-19

Autoritetet gjermane po u bien kambanave për një valë të dytë të pandemisë së koronavirusit të ri që tashmë po godet vendin për shkak të rritjes së normave ditore të infeksionit, ndërkohë që edhe organizmi qeveritar për sëmundjet infektive gjithashtu duket shumë i shqetësuar. “Vala e dytë e koronavirusit tashmë...
Lajme

Paralajmërimi i frikshëm i shkencëtarit britanik për koronavirusin

Rregullat e distancës sociale do të jenë në fuqi dhe njerëzit do të inkurajohen të bëjnë dush në shtëpi. Sot më parë profesori kryesor që punon në një vaksinë të coronavirusit paralajmëroi se mund të kemi nevojë të jetojmë me virusin për dekada. Robin Shattock, shkencëtari nga Imperial College London,...
1 2 3 6
Page 1 of 6