3.6 C
Pristina
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Monthly Archives: Korrik, 2020

spot_imgspot_img

Ja pse dështojnë kombet

Shkruan: Atdhe Gjoci Qyteti i Nogales është i ndarë në dysh nga një gardh. Nëse qëndroni afër tij dhe shikoni kah veriu, ju do...

Veç shqiptarit i ban vaki edhe musliman edhe islamofob!

Shkruan: Kimete Berisha Si u bë feja islame kaq e ‘gjallë’! Të gjitha religjionet lindën në Lindjen e Mesme, edhe ‘Zoti’ i Perendimit ‘lindi’ në Lindje! Ka...

Kur ta përzëmë nënën, na vije njerka!

Shkruan: Atdhe Gjoci Rrugës për në shtëpi ju qëllon të ndodheni përballë me një qen të madh, që është duke lehur me dhëmbët e nxjerra...

Elitat shqiptare dinë ta humbin drejtimin në kthesa historike!

Kosova nuk ka pse ngutet për ndonjë marrëveshje të pafavorshme me Serbinë. Kosova ka pozitë më të mirë se sa Serbia në statu quo,...

Karma dhe politika

Shkruan: Atdhe Gjoci Përfytyroni se jeni në klasë duke u përpjekur të përqendroni vëmendjen në një diskutim. Ju kujtoni se sa e këndshme ishte të...

Kriza e trefishtë që po trondit sot botën

Rrezikut që infektimet e reja të dalin jashtë kontrollit, dhe të përhapen edhe një herë në nivel global, duhet t’i shtohet edhe kriza e...