archiveZana Avdiu

Lajme

Ironizon Avdiu: Urime rritja e tatimit në pronë

Qytetarët r Kosovës, kanë shprehur pakënaqësi dy ditët e fundit se tatimi në pronë për vitin 2023 u ka ardhur dyfish më shtrenjtë në krahasim me vitin 2022. Analistja politike, Zana Avdiu ka shkruar në Facebook për rritjen e tatimit në pronë. Pas reagimit masiv të qytetarëve se faturat e...
Lajme

Reagon Zana Avdiu për rastin e hoxhë Behar Mjekiqit

Aktivistja e Shoqërisë Civile, Zana Avdiu, ka reaguar pasi raportimeve se hoxha Behar Mjekiqi ka rrahur të dashurën e tij dhe u denoncua për dhunë më pas. Avdiu ka thënë se “bash qato çka e quajnë moral e shkelin me dy kamtë”. “Knej plot “moral” llafet, e knej punen berllok....
Lajme

Zana Avdiu me kritika për Kurtin: Ku është dinjiteti?

Analistja Zana Avdiu, ka reaguar ndaj kërkesës së Kurtit nga KFOR-i, në mënyrë që të garantojë lirinë e lëvizjes, në konferencën që mbajti sot. Ajo përmes një njoftimi në Facebook, e ka pyetur Kurtin se ku është dinjiteti, ndërkohë që ka uruar që policia të jenë të sigurtë. Avdiu tutje...
Lajme

Kërcënoi Zana Avdiun, arrestohet një 22-vjeçar

Zana Avdiu ka qenë një prej emrave më të përmendur ditët e fundit. Aktivistja kosovare kritikoi gjestin e Granit Xhakës në ndeshjen përballë Serbisë, kritikë kjo që ngjalli reagime të shumta në rrjetet sociale. Nuk mungoi as vet babai i futbollistit, që në një mënyrë edhe kërcënoi Avdiun, duke i...
1 2 3
Page 1 of 3